فرمانده سپاه: تحریم ایران به خاطر دانش است

0

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز دوشنبه در مراسم آغاز طرح ولایت دانشجویی در مشهد افزود: تحریم‌ها برای دستیابی به سلاح هسته‌ای نیست چرا که آنان می‌دانند ما از سلاح هسته‌ای استفاده نمی‌کنیم، اما هدف آنان جلوگیری از پیشرفت دانش می‌باشد چرا که آنان تجربه کرده اند دانش محور اقتدار یک ملت است.
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، وی اظهار داشت: دشمن می‌داند مطابق فتوای رهبر معظم انقلاب سلاح هسته‌ای در برنامه نظام جایی ندارد، اسلام هرگز به تولید سلاحی که کشتار جمعی کند تن نمی‌دهد، زیرا بر پایه منابع اسلامی احیای یک انسان به معنی احیای همه انسان‌ها و کشتن یک نفر مانند کشتن تمام انسان هاست.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب به ما آموخته است که ما برای بزرگ شدن باید عالم شویم، ترور دانشمندان ما نیز مبین این است که دشمن در برابر پیشرفت‌های علمی ما می‌ایستد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه قطع وابستگی کشور بدون اقتدار علمی ممکن نیست افزود: پیش از انقلاب به همه فرمول‌های علمی و تکنولوژی دسترسی داشتیم، اما هیچ چیز نمی‌ساختیم، اما امروز سلاح، پالایشگاه، دارو، هواپیما و هر چه نیاز داشته باشیم می‌سازیم.

وی اظهار داشت: پس از انقلاب اسلامی وقتی تحت فشار تحریم قرار گرفتیم به تولید پرداختیم و امروز به نقطه‌ای رسیدیم که دشمن می‌داند باید هدف‌هایش را در برابر ما تنزل دهد.
وی گفت: دشمن روزی به سرنگونی نظام می‌اندیشید و در این بارهسناریو سازی می‌کرد، اما امروز باید از رسیدن به اهداف خود ناامید شود چرا که جوانان ما ناامید کننده دشمن از رسیدن به اهدافش می‌باشند.

سردار سلامی افزود: امروز راهبرد‌های دشمن را با شکست مواجه کردیم و این شکست در همه ارکان نظامی، اقتصادی و اجتماعی دشمن مشاهده می‌شود و قدرت دشمن شکل نزولی به خود گرفته هرچند ممکن است شیب آن زیاد نباشد.
وی با اشاره به میلیون‌ها آمریکایی زیر خط فقر و ناکارآمدی دولت این کشور در ارائه خدمات اجتماعی اظهار داشت: این ناکارآمدی‌ها نشان دهنده فرسودگی زیرساخت‌های آمریکا از جمله قدرت نظامی این کشور است، آنچه امروز در آمریکا مشاهده می‌شود یک اقتصاد رو به زوال با زیرساخت‌های فرسوده و قدرت سیاسی رو به افول است.
وی گفت: آمریکا روز‌های آخر خود را در غرب آسیا می‌گذراند، حتی قدرت‌هایی که در این منطقه به آمریکا وابسته بودند امروز متزلرلشده‌اند.
سردار سلامی با تاکید بر افول قدرت اقتصادی آمریکا و از بین رفتن سیادت دلار در جهان افزود: آمریکا بیش از آنکه دچار فرسودگی مادی شده باشد دچار فرسودگی معنوی و ناکارآمدی در رهبری شده است، رهبران آمریکا فرصت سوز و دشمن ساز شده‌اند و اقتصاد این کشور را به زوال می‌کشانند.
وی اظهار داشت: امروز توانسته‌ایم اعتبار و قدرت خود را اثبات کنیم، اتفاقات اخیر نشان داد به قدرت علمی دست یافته ایم و از بهره برداری می‌کنیم.   وی گفت: برای اینکه انقلاب اسلامی به یک الگوی سازنده، درخشان و باشکوه تبدیل شود و زندگی ما تجلی ارزش‌های الهی باشد مسیر سختی را طی کرده‌ایم و امروز انقلاب ما آمده است تا انسانیت را به وادی نور هدایت کند لذا جنگ بر سر این است که نظام و نظریه ما به یک مدل جهانی تبدیل نشود.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

22 + = 24